Program 2022

Program pro ročník 2022 aktuálně připravujeme. Máme tu první jména. Vraťte se brzy pro aktuálnější informace a nebo nás sledujte na sociálních sítích...

Koncerty

Daniel Benyamin

Daniel Benyamin

indie singer / songwriter / Berlin
danielbenyamin.bandcamp.com/

sobota / Nádvoří

Nichi Mlebom

Nichi Mlebom

pseudopopová lo-fi kytarovka / Brno
nichimlebom.bandcamp.com/

sobota / Nádvoří

Kvietah

Kvietah

songwriter / Praha
kvietah.bandcamp.com/

pátek / Podloubí

Jack Rabbit's Palace

Jack Rabbit's Palace

post-country / Brno

pátek / Podloubí

ivy z

ivy z

sad & weird lo-fi pop/slowcore / Veselí nad Moravou
ivyzbo.bandcamp.com/

pátek / Podloubí

i s tebou

i s tebou

spirituální trap / indýčko / Heaven
istebou.cz/

pátek / Podloubí

Hippie Chippies

Hippie Chippies

country / folk / punk / Mělník
hippiechippies.bandcamp.com/

sobota / Nádvoří

Piava

Piava

emo / hardcore / Mělník
piavacalling.bandcamp.com/

sobota / Nádvoří

Člověk krve

Člověk krve

poutník a písničkář / Stříbrná Skalice
clovekkrve.bandcamp.com/

sobota / Nádvoří

Fetch!

Fetch!

noise rock / Praha
fetchcz.bandcamp.com/

sobota / Nádvoří

DINYA

DINYA

d.i.y / electronic / hardcore / Praha / Bogotá
dinya.bandcamp.com/

čtvrtek / Podloubí

Will Eifell

Will Eifell

písničkář / Ústí nad Labem
willeifell.bandcamp.com/

pátek / Podloubí

další kapely...

další kapely...

...již brzy

sobota /

Diskuse

Workshopy

Q public (poetický jukebox)

Q public (poetický jukebox)

Pohyblivá soukromá dílna, otevřená téměř všemu a téměř kdykoli. Básník JQr - mj. autor posledního meziprostorového PéeFka - vám bude v průběhu festivalu k dispozici k meditaci nad texty, které byste rádi s někým sdíleli, ale veřejně si třeba netroufáte. Neostýchejte se ho oslovit, vložit mu do ruky vlastní nebo cizí pohádku, báseň, kousek některé z posvátných knih, povídku, manuál nebo třeba jen textovku... Přečte text jen pro vaše uši a nabídne společnou procházku skrze jeho krajinu. JQr je většinou označený písmenem "Q", chodí v sukni a pokud budete přesto tápat, určitě se na něj snadno doptáte. Svět je malý a velký zároveň.

Nahrávací workshop 1. (pro děti i dospělé)

Nahrávací workshop 1. (pro děti i dospělé)

I tento rok jsme pro vás připravili meziprostorovský nahrávací workshop. Do kinosálu opět nainstalujeme mobilní nahrávací studio a setkáme se nad mikrofony, nahrávacím vybavením a hudebními nástroji. První část workshopu věnujeme malinko netradiční hře se zvukem – zaznamenáme různé přírodní ruchy. Zveme děti i dospělé. Workshop i tentokrát připraví hudebník a zvukový designér Vojtěch Veselý

Nahrávací workshop 2.

Nahrávací workshop 2.

Druhá část našeho workshopu je určen pro hudebníky i nehudebníky s chutí zaznamenat svou vlastní píseň, mluvené slovo nebo jakýkoliv jiný zvuk. Vojta si na vás vyhradí čas a vaši píseň na místě zaznamená individuálně, včetně mixu a masteringu. Pokud máte zájem, je potřeba se přihlásit a domluvit se na konkrétním čase:
bit.ly/NahravaciWS

Sananga ceremonie

Sananga ceremonie

Na chvíli se ztišit ,odeberat se na klidné místo a zažít propojení s přírodou, sami se sebou a uvidět, co jsme ještě neviděli. Tenhle workshop nám po ránu otevře oči a vyladí duši do nového dne. Znovuzrození skrze pálivý oheň promění v klidnou meditaci. Vyslovme svůj záměr a připravme se na zázraky. Ceremonií provede Fany Fanés.

další workshopy...

další workshopy...

...již brzy

Hosté

Andrew Jones

Andrew Jones

Potulný kazatel, mystik, blogger a nomád na plný úvazek. Pochází z Nového Zélandu, ale už přes dvacet let cestuje se svou rodinou po celém světě. Na svých poutích navštěvují různé komunity a podporují je v jejich úsilí o lepší svět. Andew je taky autorem blogu, kde se zabývá spiritualitou, novými médií a nově vznikající kulturou.
www.tallskinnykiwi.com

Magdalena Šipka

Magdalena Šipka

Básnířka, teoložka, aktivistka, překladatelka a kritická pedagožka. V současnosti se věnuje pedagogice utlačovaných v projektu Futoropolis v neziskové organizaci NaZemi.

Petr Vizina

Petr Vizina

Muž mnoha profesí a obdarování, vášnivý běžec a cyklista. Jako novinář působí v České televizi a rozhlase či v Hospodářských novinách. Jako bubeník hrál či hraje v kapelách Otcovy děti, Traband nebo Šarközi band. Autor knih rozhovorů Stará garda, Znamení neznámého, nově mu letos vyšla kniha Nad očekávání, rozhovory s Krištofem Kinterou.

JQr

JQr

Všestranný umělec, známý mimo jiné jako autor videoklipů (esazlesa, Vypsaná fixa, Kyklos Galaktikos) a dokumentárních filmů nebo duchovní otec a jeden z hlavních tvůrců magazínu Queer (dříve Q) v České televizi. Sám sebe ale vnímá především jako básníka.

Lukasz Jumper Firla

Lukasz Jumper Firla

Jumper pochází ze Slezska. Po mnoho let býval aktivním členem mezinárodní kontra-politické a HC/punkové scény. Mezi jinými vystupoval v kapelách John Ball, Gagarin a Raincoat 34. Od roku 2011 pracuje pro organizaci CPT v Iráckém Kurdistánu. Posledních několik let žije v Bogotě.

Daniel Pastirčák

Daniel Pastirčák

Rodák z Prešova je košatou uměleckou osobností. Jen básník, výtvarník a esejista a kazatel Církve bratrské. Svoje verše, prózy a eseje publikoval na přelomu 80. a 90. let v Slovenských pohľadoch a Tvorbe T, později v Romboide a Mostoch. Spolupracuje s rozhlasem i televizí, věnuje se divadlu, jako překladatel, autor a scénárista. Paralelně s literární tvorbou se věnuje výtvarné tvorbě.

Martin Tománek

Martin Tománek

Martin je člen kolektivu Prázdné trůny, Sdruženy a NaZemi. Věnuje se pedagogice utlačovaných, teologii osvobození a historii českého nenásilí. Je vegan, straight edge a své zkušenosti z aktivismu kombinuje se svou živelnou vírou. V současné době je také vydavatel zinu Sestra.

Studio G

Studio G

Komunita profesionálních umělců, studentů, čerstvých absolventů uměleckých oborů a kulturní nadšenců. Ale hlavně srdcaři z Ostravy (ale i Brna a Prahy), kteří jdou do všeho naplno! Jejich vizí je budovat kulturní scénu, ve které se budou setkávat začínající umělci i profíci, kteří budou společně tvořit bez limitů.

Marie Paterová

Marie Paterová

Marie je studentkou 4. ročníku Akademie výtvarných umění v Praze v ateliéru malby pod vedením Vladimíra Skrepla. Jako střední školu studovala grafický design na umělecko-průmyslové škole v Opavě. Její tvorba se odráží od vlastních zkušeností a mezilidských vztahů.

Tomáš Lorenc

Tomáš Lorenc

Výtvarník a přítel meziprostoru. Studoval v Brně na Fakultě výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně, nejprve v atelieru Václava Stratila a studia dokončil u profesora Ivana Rullera, v atelieru performance. Ve své tvorbě rád střídá media jako fotografie, video, kresba či scénografie. Ze všeho nejvíc se cítí permanentním performerem, má blízko k filosofii undergroundu.

Fany Fanés

Fany Fanés

Umělec,spisovatel, písničkář, a taky výrobce rostlinné medicíny sananga.

Vojtěch Veselý

Vojtěch Veselý

Hudebník a zvukový designér žijící a tvořící v podhůří Malých Karpat. Vojtovu převážně ambientní hudbu můžete zaslechnout třeba v dokumentárních filmech, v audioknihách nebo jako zvukové instalace doplňující prostory expozic. Část své tvorby vydává také online, a to pod pseudonymem De Moi.

další hosté...

další hosté...

...již brzy

Art

Plavat v jezeře

Plavat v jezeře

Autistické leporelo s příchutí francouzského kabaretu v podání studia G. Vydejte se na životní leporelo chlapce, který se touží stát hudbou. Za zvuku francouzského kabaretu a rázných výstřelů SS mužů v zeleném Wolfi přichází na to, v čem skutečně tkví jeho jinakost. Kdo je opravdu divný? On, anebo lidé kolem? Wolfi nevnímá kontexty doby, neumí se dívat lidem do očí, nerozumí jim, ale dokáže vnímat hudbu. Autor: Marek David
Autor: Marek David

Tučňáci na arše

Tučňáci na arše

Kamarádi se přece neopouští, ani když je hezky, ani když prší. Ani když prší a prší a... až je tu potopa! Jenže na Noemovu archu můžou od každého druhu jen dva, a tučňáci jsou tři. Co tučňáci vymyslí, aby obelstili přísnou kontrolu u vstupu, a co zažijí při plavbě a po přistání, se dozvíte v vtipném i poetickém pohádkovém příběhu. Divadlo(nejenom) pro děti od Studia G. Autor: Ulrich Hub

další program...

další program...

...již brzy

Mana

Modlitební karavan

Modlitební karavan

Nechcete do kostela, protože je tam zima a divně to tam smrdí? Kostel přijede za námi na Mlejn. Na kolečkách a s občerstvením. A s lidmi, se kterými si dobře pokecáte.

MEZiPROSTOR
Setkání mezi nebem a podzemím
14. – 17. 7. 2022
Skalákův mlýn, Meziříčko, CZ