Lokace

Nádvoří

Nádvoří

10 kapel, 3 dny, 1 láska! Hlavní hudební prostor na venkovním pódiu. A mnohem víc - místo kde je život, program a pohyb po celý den i noc.

Prázdné trůny scéna/Biograf

Prázdné trůny scéna/Biograf

Scéna pod křídly kolektivu Prázdné trůny. Můžeme se těšit na kino, diskuse, riot folk a GNWP!

Tentwork čajovna

Tentwork čajovna

3 dny vůně čaje a pozitivní vibrace. Stan který je ve dne vhodným místem k rozjímání u šálku lahodného nápoje, sdílení s ostatními a naslouchání se v noci promění na reggae scénu. Pro všechny tance chtivé budou servírovány žhavé jamajské rytmy. Za dobrovolný příspěvek nabízíme po celý den fair trade čaje, a mír... MAKE TEA NOT WAR!

Krčma

Krčma

Pivo, Limo, něco na zub, i na ten VEGANSKÝ. (Garantujeme vám nejlepší veganskou dršťkovku na světě!)

Kaple

Kaple

Prostor pro osobní chvilku ztišení, či naopak ke křiku, nadávkám a lomení rukou směrem k nebesům.

Iniciativní zóna

Iniciativní zóna

Kolektivy, neziskovky, alternativní výrobci, a mnoho jiných zajímavých organizací či jednotlivců - podněty k diskusím i činům...

Dětský střed

Dětský střed

U nás vaše a naše děti nebudou v koutě ani koutku... v našem dětském středu se pořád něco děje! Hry, divadlo, kreativita, pohádky i realita. Nejen pro děti - "Buďme jako děti."

Rybník

Rybník

Přírodní koupaliště. Informace pro alergiky: Voda není chlorovaná.

Kotelna

Kotelna

Prostor pro přednášky a workshopy, a možná jediné místo s wifi signálem na mlejně!

Podloubí

Podloubí

Art stage. V podloubí můžete slyšet autorské čtení, vidět výstavy, a nahmatat neuchopitelné... A to vše s výčepem za zády.

Skalákův mlýn

Park kultůry a voddechu pro nepřizpůsobivé

Přestože povětšinou nejsme zrovna „máničky“, jsme šťastní, že MEZiPROSTOR proběhne právě na mlýně. Duch místa, které kráčí proti proudu nás uchvátil! Miroslavu Skalickému se podařil vybudovat (nejen) na české poměry zcela neobyčejný alternativní kulturní prostor. Na Skalákově mlýně naleznete stádo koz, antikvariát, čajovnu, malý kostelík, bar vyzděný z bot. Na Skalákově mlýně se organizují koncerty (od „starého undergroundu až po tekkno), a další společenské akce. Na Skalákově mlýně je toho mnohem víc, než co jde slovy vyjádřit. Něco můžete shlédnout v reportáži (viz. níže), ale je to jen zlomek pocitů, které z tohoto místa budete mít po jeho návštěvě.


Miroslav Skalický

Narodil se v roce 1952 v Plzni, kde se vyučil tesařem. Už od dětství projevoval svobodného ducha i smysl pro humor, o povaze režimu neměl především díky rodičům žádné iluze. Jeho první „záškodnickou akcí“ byly návštěvy služebny Veřejné bezpečnosti, kde s kamarádem nahlásili ztrátu deseti haléřů a žádali příslušné orgány o zaprotokolování a patřičné vyšetření.

Postava českého undergroundu, člen kapely The Hever and Vazelína Band, politický vězeň, Chartista, Člověk. A také emigrant – když byl vyhnán v roce 1980 ze země do Rakouska, mimojiné výhružkami, že "jeho dítě může přejet auto".

Po roce 1989 se Skalák vrací zpět a kupuje, rekonstruuje a financuje na Vysočině mlýn — "park kultury a voddechu pro nepřizpůsobivé” na který vás společně s ním zveme.

Miroslav Skalák Skalický i dnes leží mohým lidem v žaludku — režim se změnil, lidské srdce ne.


MEZiPROSTOR
Setkání mezi nebem a podzemím
19. – 22. 7. 2018
Skalákův mlýn, Meziříčko, CZ